"Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, cestuje přes všechny dálky, hlavně k sobě samému…"
Jan Werich

Co se stalo a nestalo za poslední měsíce!

14. srpna 2015 v 2:12 |  USA 2015
Ahoj všichni! :)

Dlouho jsem se neozvala a tak to jdu teď napravit. Popravdě jsem se musela podívat, kde jsem skončila se psaním. Byla to informace o tom, že mě čeká můj první au pair meeting - výlet lodí po řece Potomac. :)

Bylo nádherně, svítilo sluníčko a byl krásný výhled na dominanty Washingtonu-Jefferson Memorial, Washington Monument, Lincoln Memorial atd., ale hlavně Cherry blossom! :) Nádhera!!


Cherry blossom je místní festival, ale hlavně je to o tom, že všechny stromy v okolí kvetou a je to strašně hezký zážitek-procházet se po DC v tomhle čase (mluvíme o květnu, aby nebyl někdo zmatený :D ).

No a teď k tomu, co se stalo a nestalo:

Kamarádi
Nevím, jestli jsem se o tom už v nějakém z předchozích článků zmínila, ale hned svojí první kamarádku pro tenhle rok jsem poznala už na Training school!! Je to hodně velký štěstí, zvlášť proto, že bydlíme ve stejném městě. A nejen to, my bydlíme asi 2 minuty pěšky od sebe! :D Fakt náhoda a jsem za ní strašně ráda, protože Natalia (z Polska) je dobrá kamarádka, se kterou můžu probrat všechno, ať už něco co mě trápí, nebo prostě jenom zajít na kafe :) Dokonce jsme teď nedávno začaly komunikovat Polsko-Česky, protože jsme zjistily, že nám občas vadí, že nám všichni rozumí!! :D

Za 4 měsíce, co jsem tady, jsem potkala spoustu lidí. Většinu kamarádů mám z Polska, jednoho z Rakouska, další z Francie, Itálie, ale taky třeba z Thajska, Kostariky, Mexika nebo Jihoafrické republiky! :)


Škola

Součástí au-pair programu je splnění "školní docházky" v rozsahu 6ti kreditů, nebo 72 hodin výuky. Měla jsem na výběr z několika možností - 2 víkendové kurzy s možností výletu na Niagárské vodopády, studium na Georgetown University, LADO Language school a ještě nějaké další školy, které si nepamatuju :D
Já jsem si vybrala LADO, která byla blízko, levná, takže jsem nemusela nic doplácet (rodina přispívá 500 dolarů na školu, zbytek si člověk musí kdyžtak doplatit sám), měla dobré reference a trvalo mi to necelé dva měsíce na splnění. Chodila jsem od pondělí do čtvrtka na 2 a půl hoďky.
V úrovni 9, ve které jsem byla, to nebylo už moc o gramatice, ale spíše o rozšiřování slovní zásoby, konverzaci a o stylu psaní.

Rodina

Děti i rodina jsou skvělí! Jsem hrozně ráda, že jsem našla rodinu, ve které jsem spokojená a nemám problémy, jako v UK. Vivi s Holdenem jsou zlatíčka a mám je hrozně ráda. Řekla bych, že oni mě taky. Někdy teda zlobí, ale to se stává jen málodky. Hlavně teď, když jim zbývají 3 týdny do konce prázdnin! Už by fakt potřebovaly, někdy je to s nimi k nevydržení, hlavně proto, že jsou líní a nechtějí nic dělat! :D Ale jinak dobrý.
S "rodiči" si taky rozumím, ale budu si s nima muset promluvit o mém schedule, protože ho dostávám hrozně pozdě, takže kolikrát ani nevím, jak druhý den pracuju a to se pak těžko něco plánuje, žéé? :D Občas pracuju trochu víc, ale co se dá dělat, no...Jestli jste dočetli až do konce, jste skvělí! :) To by bylo pro dnešek všechno. Začínám mít konečně spoustu zážitků, což znamená, že mám konečně o čem psát. Určitě si nenechte ujít další články, které budou věnované dovolené. První článek bude z rodinné z Rhode islandu a ten druhý trochu dobrodružnější! Odkud ale ten druhý bude se nechte překvapit!

Mějte se kráásně!
Z letiště z Philladelphie zdraví Terka!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama