"Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, cestuje přes všechny dálky, hlavně k sobě samému…"
Jan Werich

Únor 2015

Match!! :)

15. února 2015 v 0:18 Začátek
Ahoj všichni!

Je to tady! Podle názvu je určitě jasné, co se právě stalo a co to znamená... ANO! Matchla jsem s rodinou z Washingtonu D.C. a mám strašnou radost, hrozně si rozumíme. Během doby, co jsem byla na horách, jsme si každý den psali-co jsem dělala já, co dělali oni, jaké máme plány atd.

Když jsem dorazila z hor domů, domluvili jsme se na dalším skypu, zase jsme spolu mluvili, dokonce i pár slov s jejich současnou au pair. Už během rozhovoru jsem měla pocit, že by to mohlo vyjít, prostě dobrej pocit! A taky, že jo! Asi za 4 hodiny mi přišel e-mail, že děti by mě hrozně chtěly jako jejich další au pair a že oni jako rodiče s tím souhlasí a jestli bych taky chtěla. Že snad řeknu ano. Hned jsem jim odepsala, že bych k nim ráda přijela. Joo, "mamka" ještě psala, že se mě děti chtějí zeptat samy, tak jestli bysme nemohli znovu dát skype. Děti se samozřejmě styděly, takže se mě zeptala mamča a když jsem řekla, že joo, tak se hned začly smát a bylo zase všechno o.k... :) "Táta" se snažil najít tu naší vesničku a nemohl to najít no... :D Tak říkal, že to je tak malý, že tu asi máme 5 aut a 20 krav :DDD No, skoro to trefil!! :D Ale našel Krkonoše a Sněžku!

Taky mi ve čtvrtek volali z agentury z Bostonu, že teda jsme se dohodli a že gratulují a tak. A hlavně, že mě bude co nejdřív kontaktovat česká CC, aby mi pomohli s vyřízením víz! Ještě se mi teda neozvali, ale v pátek mi přišla letenkááá! :) Tak jestli mi víza nepřiklepnou, aspoň vím, v kolik a kudy bych letěla :DD Néé, odlétám 23. března s přestupem v Londýně. Na přestup mám hodinu a čtvrt, tak to snad stihnu a nefrnkne mi to před nosem! :D Už se na ty prcky těším, ale pomalu mi vrtá hlavou, co jim přivezu za dárečky... Něco z Čech, co by se jim mohlo líbit... tak uvidíme. Věděla jsem, že kdybych měla malé dětičky, tak bych jim určitě přivezla knížku v AJ Krtečka, nebo Pejska a kočičku... Takhle nevím, už jsou docela velký - 9 a 10 let... :)

Ještě krátce k té dovče: Super! :) Hezky jsme si zaběžkovali, pobavili jsme se, popili jsme, zasmáli jsme se a hlavně jsme si všichni odpočinuli! :) Bylo nádnerně, až na jeden den, kdy docela hustě sněžilo, ale to nám nevadilo! :)

Já se zatím loučím, mějte se krásně!

Těď už snad budu psát častěji, když se začně něco dít. :)

Terka

Dovolená

1. února 2015 v 19:38 Začátek
Ahoj všichni! :)

Zdravím vás z Rokytnice nad Jizerou! Dneska jsme dorazili do chaloupky Skácelka, která leží uprostřed lyžařského areálu Horní Domky. Už jsem se hrozně těšila, že si užiju týden na horách na běžkách... S rodinou a kamarádama před tím, než odjedu za tím dobrodružstvím do USA. :) Mimochodem, zatím mám datum odjezdu stanovené na 16. března, tak uvidíme, jestli to vůbec stihnu.

Výhled z okna

Včera jsem mluvila s novou rodinkou z Washingtonu! Jupíí :) Zatím to vypadá moc pěkně, mluvila jsem hodně s dětma, ptaly se mě, jaká je moje oblíbená barva, oblíbené zvíře. Říkaly, že rádi chodí do parku, do muzea, do bazénu atd. S rodinou jsme se domluvili, že si ještě určitě zavoláme a pošleme si fotky, protože děti měly basketbal a aktivity....
Dneska mi fotky přišly a ještě s e-mailem, že to bylo včera super. Tak že by to snad mohlo konečně vyjít?? :) Bylo by to super, protože už se mi to zdá zdlouhavý a už bych chtěla být ve stádiu, kdy mám nějaký "cíl" a vím, kdy přesně budu odlétat atd. No nic, zítra musím udělat nějaké fotečky, abych je mohla poslat rodince. Teď jim jdu ještě napsat e-mail a dát jim vědět, že už jsem dorazila.

Zítra poprvé na běžky, tak jdeme vybrat nějakou trasu a trošku to naplánovat! :)

Mějte se kráásně! V týdnu sem určitě hodím nějaké další fotky.
Terka